Holandia pokonała Polskę i zakończyła finały Ligi Narodów

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

WARSZAWA (Reuters) – Cody Jakbo strzelił wcześnie gola, a Stephen Bergwijn strzelił w czwartek Holandię 2:0 na wyjeździe z Polską i dał im punkt do wygrania grupy w Lidze Narodów.

Niepokonany Holender wygrał cztery ze swoich pięciu meczów w grupie D w lidze i ma trzy punkty przewagi nad Belgią, która pokonała Walię 2:1.

Holendrzy potrzebują tylko remisu u siebie z Belgią w Amsterdamie w niedzielę, aby zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznych czterozespołowych finałach Ligi Narodów.

Otwierający Jakbo w 13. minucie po krótkim podaniu na Narodoy, napastnik musiał tylko o cal wykorzystać perfekcyjne podanie Denzela Dumfriesa po przełamaniu polskiej obrony.

Bergwijn podwoił prowadzenie w 60. minucie, schodząc z lewej flanki, by zagrać sprytnie raz i dwa z rezerwowym Vincentem Janssenem i błyskotliwie trafił do siatki.

Holendrzy zasłużyli na to zwycięstwo, ponieważ ich agresywna gra regularnie pozbawiała Polskę posiadania piłki i pozwalała gościom dyktować tempo meczu.

Ale byłby inny scenariusz, gdyby polski rezerwowy Arkadiusz Milik nie spudłował w pierwszej połowie z bliskiej odległości dośrodkowaniem Przemysława Frankowskiego tuż po wejściu.

To była jedyna szansa dla Polaków, ale Milik w niewytłumaczalny sposób włożył wysiłek w pomoc Holendrom w osiągnięciu pierwszego czystego konta w siedmiu meczach w tym roku.

Holenderski trener Louis van Gaal był zaskoczony wyborem 38-letniego bramkarza Ajaxu Amsterdam Rimko Pasfera, co uczyniło go drugim najstarszym debiutantem w kraju po Sanderze Pushkerze, który miał prawie 40 lat, kiedy zdobył jedyny tytuł w bramce przeciwko Ghanie w Pucharze Świata w ciepłym świecie. Tak przyjazny w 2010 roku.

Van Gaal powiedział holenderskiej telewizji przed rozpoczęciem meczu, że był „zaintrygowany” tym, co Psphere może dodać do składu po dobrym początku sezonu z Ajaxem Amsterdam, ale bramkarz nie miał wiele do roboty.

READ  To nie jest odpowiedź, upiera się Kerefe, podczas gdy Wallabies szukają nowego zewnętrznego centrum

Kapitan Holandii Virgil van Dijk powiedział, że Polska to trudna rywalizacja.

– Graliśmy dobrze i to było zasłużone zwycięstwo – powiedział.