Amerykańska siatkówka mężczyzn przypadła Polsce i zagra o brąz

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn W środę Polska przegrała w pięciu setachW tę sobotę nie udało jej się awansować do meczu o złoty medal Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024.

Susza bez złota drużyny USA będzie trwała od czasu, gdy po raz ostatni zdobyła złoto w siatkówce mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Aby w piątek walczyć o brązowy medal, czekają na środową porażkę z Włochami i Francją.

Polska podniosła się z dwóch setów do jednego, aby wymusić dogrywkę i pokonać USA 15:13. Polska po raz pierwszy od zwycięstwa na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku zagra o złoto w siatkówce mężczyzn.

Na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. drużyna USA zadowoli się brązowym medalem w siatkówce mężczyzn

Amerykanie słabo rozpoczęli spotkanie z Polską, przegrywając pierwszego seta 25:23. Drugiego seta wygrali 27:25, a trzeciego zdominowali 25:14. USA doczekały się meczu o złoty medal pod koniec czwartego seta, ale Polska w końcówce zapewniła sobie zwycięstwo 25-23 i wymusiła dogrywkę.

Matt Anderson prowadził Team USA z 24 punktami. Aaron Russell zdobył własne 20 punktów, najwięcej w jednym wydarzeniu na tych igrzyskach olimpijskich. Polak Wilfredo Leon Venero, MVP Mistrzostw Europy CEV 2023, po raz kolejny był gwiazdą swojego kraju, zdobywając 26 punktów. Do swojego dorobku dołożyła dwa asy serwisowe i dwa bloki punktowe.

Chociaż nie będą grać o złoty medal, wyniki Team USA nadal stanowią znaczną poprawę w porównaniu z tym, co osiągnęli trzy lata temu w Tokio, kiedy nie udało im się zdobyć medalu i zajęli 10. miejsce. USA zdobyły już brąz na Igrzyskach 2016 w Rio de Janeiro.