Polka Kasia Niewiatoma zwyciężyła w Tour de France kobiet o cztery sekundy.

SENS: Wczoraj dobiegła do mety trzecia coroczna edycja Tour de France Femmes, a Polka Kasia Niviatoma (wymawiane ny-via-toma) zwyciężyła o cztery sekundy nad broniącą tytułu mistrzynią Demi Voellering z Holandii. Żółta koszulka. Oto zestawienie tygodniowego wyścigu według liczb: s'il vous plaît.

3: Niviatoma podczas inauguracyjnego wyścigu w 2022 roku zajął trzecie miejsce I Ubiegłoroczna edycja tym razem wreszcie znalazła się na szczycie podium. Trzeci raz naprawdę ma swój urok, prawda?

4: Czterosekundowa różnica między Niewiadomą a Volleringiem (który umieścił a Ekscytująca walka) wygrał najwęższą przewagą w historii wyścigów Tour kobiet i mężczyzn. Naprawdę aż do drutu.

9: Trasa będzie obejmować osiem etapów Dziewięć w przyszłym rokuW porównaniu do 21 zawodników, którzy ścigali się po stronie mężczyzn. Organizatorzy Tour de France Femmes „nie wykluczyli żadnej możliwości” przyszłej ekspansji, ale postępują ostrożnie, aby zapewnić trwałość wydarzenia.

14: To było burzliwe 14 dni dla amerykańskiej kolarki Kristen Faulkner, która od razu zakończyła wyścig bez zwycięstwa. Pierwsze od 40 lat amerykańskie złoto olimpijskie w wyścigach szosowych Dla pierwszego Amerykanina, który ukończył Tour de France Femmes (nie wspominając o drugim złocie w drużynowym dochodzeniu). Normalna.

READ  Polska w związku z groźbami Wagnera przenosi wojska na wschód kraju - poinformowała państwowa agencja informacyjna