Pomocnik Interu strzelił gola, ale doznał kontuzji w meczu z Polską

Piotr Zieliński Inter Manchester City (zdjęcie: Shaun Potter/Getty Images)

Pomocnik Interu Piotr Zieliński strzelił wczoraj gola w zremisowanym 3:3 meczu Polski z Chorwacją, ale w drugiej połowie został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu podejrzenia kontuzji mięśnia.

Pomocnik Interu Zieliński został wczoraj wieczorem wyrzucony z boiska w 74. minucie podczas meczu Ligi Narodów pomiędzy jego polską drużyną a Chorwacją.

Były gwiazdor Napoli założył kapitańską opaskę reprezentacji narodowej i po pięciu minutach przełamał remis, ale w drugiej połowie został zmuszony do zejścia z boiska.

Polak Piotr Zieliński (po prawej) w akcji przeciwko Portugalczykowi Rubenowi Diazowi (po lewej) podczas meczu piłki nożnej Grupy A1 Ligi Narodów UEFA pomiędzy Portugalią a Polską EPA-EFE/Leszek Szymański POLAND OUT, Polska, 12 października 2024 r.

Jak zgłoszone Według Sky Sport Italia Zieliński poczuł dyskomfort w prawym udzie i dlatego został zastąpiony przez swojego rodaka Bartosa Kapustkę.

Po powrocie do Mediolanu Zieliński zostanie zbadany przez lekarzy Interu.

„To nic poważnego i mam nadzieję, że zaraz to minie. Poczułem po prostu lekkie naciągnięcie mięśnia, zobaczymy, co to będzie” – pomocnik powiedział TVP Sport.

Trener Polski Michael Propiers powiedział: „To niewielka kontuzja. Nie było powodu, aby ryzykować, więc go zastąpiłem.

Broniący tytułu mistrza Serie A Inter stanie przed kluczowym meczem w ramach podróży do stolicy, aby w niedzielny wieczór odwiedzić na Stadio Olimpico drużynę Roma Ivana Juricia.

Zieliński dołączył do Interu latem ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu z Napoli. W tym sezonie wystąpił w sześciu meczach we wszystkich rozgrywkach.