Anupama Upadhyaya, M.R. Arjun-Dhruv Kapila mistrzem Orlen Polish Open International w badmintonie | Wiadomości o badmintonie

Anupama Upadhyaya, M.R.  Arjun-Dhruv Kapila mistrzem Orlen Polish Open International w badmintonie |  Wiadomości o badmintonie
JAIPUR: Obiecujący młodzieniec Anupamaa Upadhyaya i para debla mężczyzn Arjun-Dhruv Kapila zdobyli w niedzielę tytuł Orlen Polish Open International Badminton Championships w Warszawie.

Nierozstawiona Anupama pokonała zawzięte wyzwanie rzucone przez Indyjkę Tanyę Hemanth 21-15, 11-21, 21-10 i po rocznej przerwie odzyskała tytuł Polish Open.

W bitwie pomiędzy dwoma wschodzącymi wahadłowcami w Indiach Anupama wyeliminowała ósmą rozstawioną Tanię w 55 minut, utrzymując swój doskonały rekord w porównaniu ze swoim byłym partnerem treningowym. W 2021 roku Anupama pokonał Tanię w półfinale Uganda International w trzech meczach.

Anupama, zajmujący 71. miejsce na świecie, zremisował z innym indyjskim zawodnikiem Imadem Farooqi Samią 21:16, 21:14 w jednostronnym półfinale trwającym 35 minut.

Tania, zajmująca 74. miejsce na świecie, wywołała spore zamieszanie w drugim półfinale, pokonując w 31 minut rozstawioną z drugiej pozycji Christine Cuba 21:16 i 21:7. To była słodka zemsta za 20-letniego Bengaluru. Kuba, zajmująca 51. miejsce na świecie, pokonała Tanię w finale Polish Open w 2021 roku.

Były mistrz kraju Anupama zszokował trzeciego rozstawionego Francuza Qi Xuefei w prostych meczach ćwierćfinału. Dziewiętnastoletnia Haryana, Anupama, potrzebowała zaledwie 39 minut, aby wysłać francuski numer światowy 56.

To piąty międzynarodowy tytuł kobiet w grze pojedynczej Anupamy, byłej numer jeden na świecie w kategorii juniorów.

W finale gry podwójnej mężczyzn rozstawieni z drugiego miejsca Arjun i Dhruv Kapila wrócili w wielkim stylu, pokonując w 49 minut Duńczyka Williama Krieger-Boe i Christiana Fausta-Kjaera 15:21, 23:21, 21:19.

Plasujący się na 43. miejscu na świecie Arjun Dhruv przeżył wielką panikę po przegranej w pierwszym meczu z duńskim duetem, zajmującym siódme i 60. miejsce na świecie.

Również wcześniej w półfinale grupa indyjska wyeliminowała czwartych rozstawionych Christophera Grimleya i Matthew Grimleya ze Szkocji po przegranej meczu otwarcia. Arjun-Dhruv musiał dać z siebie wszystko, aby pokonać 50. szkocką parę na świecie 20-22, 21-18, 21-9 w 58 minut.

To ich drugie zwycięstwo nad szkockim duetem po wcześniejszej pokonaniu ich w zeszłym roku w Madrid Spain Masters.