Anupama Upadhyaya, M.R. Arjun-Dhruv Kapila mistrzem Orlen Polish Open International w badmintonie | Wiadomości o badmintonie

Jaipur: obiecujący nastolatek Anupama Upadhyaya I ludzie mojego męża Pan Arjun Dhruv Kapila Bohaterowie pojawili się w Orlin Polish International Open W niedzielę turniej badmintona w Warszawie.
Nierozstawiona zawodniczka Anupamaa pokonała swoją indyjską rodaczkę Tanię Hemanth 21:15, 11:21, 21:10 i po rocznej nieobecności odzyskała tytuł Polish Open.
W bitwie pomiędzy dwiema wschodzącymi indyjskimi tenisistkami w grze pojedynczej Anupama pokonała ósmą rozstawioną Tanię w 55 minut, utrzymując tym samym swój doskonały rekord w porównaniu ze swoim byłym partnerem treningowym. W 2021 roku Anupama pokonał Tanię w półfinale Uganda International w trzech meczach.
Numer 71 na świecie Anupama pokonał innego indyjskiego zawodnika, Imada Farooqi Samię, 21-16, 21-14, w jednostronnym półfinale, który trwał 35 minut.
Tania, zajmująca 74. miejsce na świecie, w drugim półfinale mocno się zdenerwowała, pokonując drugą rozstawioną Kristine Kopę z wynikiem 21-16, 21-7 w 31 minut. To była słodka zemsta dla 20-latka z Bengaluru. Kuba, zajmująca 51. miejsce na świecie, pokonała Tanię w finale Polish Open w 2021 roku.
Były mistrz kraju Anupama pokonał trzeciego rozstawionego z Francją Qi Xuefei w prostych meczach w ćwierćfinale. 19-letni Anupama z Haryany potrzebował zaledwie 39 minut, aby znokautować francuską mistrzynię świata z numerem 56.
Dla Anupamy, dawnej liderki świata juniorek, był to piąty międzynarodowy tytuł w grze pojedynczej kobiet.
W finale gry podwójnej mężczyzn rozstawieni z drugiej pozycji, Arjun i Dhruv Kapila, powrócili z mocą, pokonując duński duet William Krieger-Boe i Christian Faust-Kjaer z wynikiem 15-21, 23-21, 21-19 49 minut.
Arjun Dhruv, zajmujący 43. miejsce na świecie, przeżył poważną sytuację po przegranej w pierwszym meczu, w którym pokonał duńską parę zajmującą siódme i 60. miejsce na świecie.
Wcześniej w półfinale indyjski duet pokonał rozstawionych z czwartego miejsca duet Christophera Grimleya i Matthew Grimleya ze Szkocji po przegranej w meczu otwarcia. Arjun-Dhruv musiał dać z siebie wszystko, aby w 58 minut pokonać szkocki duet zajmujący 50. miejsce na świecie z wynikiem 20-22, 21-18, 21-9.
Było to ich drugie zwycięstwo nad szkocką parą, po wcześniejszej pokonaniu ich w zeszłym roku w turnieju Madrid Masters.