Dziś o 5:45 w finale Fidżi zmierzy się z Francją

Męska drużyna rugby rugby siódemek Fidżi zmierzy się z Francją w finale zawodów siódemek rugby na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. po pokonaniu w półfinale Australii 31:7.

Australia strzeliła pierwszą bramkę w meczu dzięki Benowi Dowlingowi w piątej minucie i objęła prowadzenie 7: 0.

Fidżi odpowiedziało sprytnym uderzeniem Gojiego Nasova i po pierwszej połowie wyrównało na 7:7.

Fidżi strzelił jeszcze trzy próby w drugiej połowie po trafieniach Iosifo Masiego, Kaminiele Rasako i Celestino Rafutaumady.

Tymczasem Francja mocno powróciła, pokonując RPA 19:5 i zapewniając sobie miejsce w finale.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych punktów, obie drużyny desperacko broniły swoich linii prób.

Druga połowa rozjaśniła się, gdy Tristan Leeds zdobył pierwsze punkty w meczu, dając Blitzbuckers prowadzenie 5-0.

Francuska drużyna odpowiedziała dwoma golami Rayana Rabaja i zapewniła jej prowadzenie 14-5.

Jordan Seabo wbił ostatni gwóźdź do trumny swojej drużyny gospodarzy, dośrodkował piłkę w ostatniej próbie.

Dziś o 5:45 Fidżi zmierzy się z Francją.

W pozostałych wynikach dzisiejszego ranka Nowa Zelandia pokonała Argentynę 17:12, a Irlandia pokonała Stany Zjednoczone 17:14 w meczach o miejsca od piątego do ósmego.

Czwarta minuta: próba Fidżi. Kaminele Rasako. FJ 21-7 AUS

6,45 minuty: Bramka z rzutu karnego. Thierry Tamani strzela z rzutu karnego. FJ 24-7 AUS

Siódma minuta: próba na Fidżi. Celestino Ravotaumada. FJ 31-7 AUS