Euro 2024 – Polska 1-2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst również zdobywa zwycięskiego gola, a także Cody Jacobo | wiadomości piłkarskie

Euro 2024 – Polska 1-2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst również zdobywa zwycięskiego gola, a także Cody Jacobo |  wiadomości piłkarskie

Relacja z Euro 2024, w którym Holandia przegrała z Polską w Hamburgu w pierwszym meczu grupy D po strzale Adama Buxy, zanim wyrównał Cody Jakpo; Wout Weghorst wszedł z ławki rezerwowych i w końcówce zdobył zwycięskiego gola; W poniedziałek Francja zmierzy się z Austrią

przez tereny Penna, @Ben_Islington

16:51, Wielka Brytania, niedziela 16 czerwca 2024 r

Holandia przetrwała początkowy strach i pokonała w Hamburgu Polskę 2:1 w pierwszym meczu grupy D Euro 2024, gdy były napastnik Manchesteru United Foote Weghorst wszedł z ławki rezerwowych i swoim pierwszym kontaktem zdobył zwycięską bramkę w końcówce meczu.

Robert Lewandowski był nieobecny w reprezentacji Polski z powodu kontuzji uda, ale jego zastępca Adam Buksa wypełnił lukę i wyprowadził na prowadzenie zespół Michala Probersa (16) po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Zielińskiego.

Holandia, która zmarnowała już dwie dobre okazje po trafieniach Tijaniego Reyndersa i Xaviego Simonsa, mogła wyrównać, gdy po sześciu minutach Memphis Depay uderzył nad poprzeczką, ale wyrównała, gdy Cody Jakopo odbił piłkę w siatce Wojciecha Szczęsnego (29).

Była to pierwsza z pięciu prób Jakopo podjętych w pierwszej połowie podczas słabego występu – najwięcej prób odnotowanych (od 1980 r.) przez Holendra w pierwszej połowie meczu o mistrzostwo Europy.

Cody Jacobo świętuje po zdobyciu wyrównującego gola dla Holandii

To jest limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Wiadomości zespołowe

• Nieznany wcześniej Buksa przejął zadanie poprowadzenia ataku Polski pod nieobecność jej najlepszego strzelca, Lewandowskiego. 27-latek strzelił sześć goli w 18 meczach, a Kasper Urbański (19 l.) zadebiutował na pozycji ofensywnego skrzydłowego po zwycięstwie w swoim pierwszym międzynarodowym meczu w meczach towarzyskich rozgrywanych przez reprezentację Polski na początku miesiąca.
  • Holenderska drużyna, która zmagała się z kontuzjami w środku pola, w roli rozgrywającego postawiła na stosunkowo niedoświadczonego Tijaniego Reyndersa, a za nim w sercu składu stał Joey Firman, jednak w wyborach trenera Ronalda Koemana nie było niespodzianek.
READ  Polski rząd planuje usługę przesyłania strumieniowego, która będzie obejmować sport i filmy

Polska potrzebowała przerwy, ale pokazała więcej ataku w drugiej połowie, gdy strzał Jakuba Kjuura odbił się od Nathana Ake i zmusił Barta Verbruggena do obrony, po czym strzał Piotra Zielińskiego z 20 metrów trafił do siatki po doskonałej akcji holenderskiego bramkarza .

Polska drużyna była silna, ale po kolejnym strzale Denzela Dumfriesa obok dalekiego słupka, zmiennik Wighurst – wciąż zawodnik Burnley – strzelił zwycięskiego gola w ciągu pięciu minut od wejścia na boisko z ławki, po sprytnym podaniu Ake do poprowadzić ich przez bramkę. To jego siódmy gol w ostatnich 11 meczach z reprezentacją Orange.

Bartosz Salamon walczy o piłkę z Memphisem Depayem

Polska nie poddała się i zmiennik Karol Świderski prawie wyrównał, gdy ten dośrodkował Jakuba Piotrowskiego, strzelił nisko w najbliższy słupek i podał do Verbruggena, po czym Piotrowski wpadł piłką do bocznej siatki, ale Holandia nie przestawała świętować dziesiątkom tysięcy kibiców kibiców Oranje na stadionie Volkspark w Hamburgu.

Wynik ten oznacza, że ​​Holandia prowadzi w grupie z Francją, która w poniedziałek w Dusseldorfie w drugim meczu pierwszej rundy zmierzy się z Austrią.

Koeman zdaje sobie sprawę, że Holandia musi grać lepiej, aby zwyciężyć w grupie

Adam Buska świętuje po zdobyciu głównego gola dla Polski w meczu z Holandią

Penn Grounds ze Sky Sports:

Współczesny futbol czasami unika potężnego napastnika, ale rezerwowy holenderskiej Premier League Wieghorst wszedł na boisko z ławki, aby uratować swój zespół przed niedzielną porażką i pokazać wartość pomocnika z instynktem zabójcy.

Nie było wątpliwości, że Holendrzy byli zespołem dominującym nad polską drużyną, która z radością usiadła i czekała na decydujące momenty. Jednak o wyniku decydują bramki i jeśli Holandia chce zajść daleko w turnieju, będzie musiała naostrzyć noże po występie, w którym zmarnowała tak wiele okazji w Hamburgu.

READ  Tim Southee ma wątpliwości co do występu w Pucharze Świata po groźnej kontuzji

Reprezentacja Holandii rozpoczęła mecz dynamicznym trio atakującym w składzie Cody Jacobo, Memphis Depay i Xavi Simons, które zaprezentowało dobry występ i kreatywną interakcję, a także udało mu się przedrzeć przez polską obronę i stworzyć jedną okazję za drugą.

Memphis Depay pokonuje Nikolę Zalewskiego przy piłce

Mieli 64 procent posiadania piłki i oddali 20 celnych strzałów, ale poza uderzeniem Jacobo w 29. minucie, który wyrównał wynik, okazje pojawiały się i znikały.

Gdy nadzieje Holandii na rozpoczęcie rozgrywek w Grupie D zwycięstwem zaczęły słabnąć, trener Ronald Koeman w 81. minucie wezwał Weghorsta z ławki rezerwowych. Była to jedna z kilku zmian, które wprowadził, próbując odwrócić losy meczu na korzyść Holendrów. .

Dwie minuty później Holandia objęła prowadzenie, gdy Weghorst wykorzystał podanie Nathana Ake i lewą nogą posłał piłkę do siatki przeciwnika.

Weghorst, który wszedł na boisko jako rezerwowy, gdy Holandia przegrała 2:0 z Argentyną na Mistrzostwach Świata w 2022 roku i strzelił dwa gole, strzelił gole z trzech ostatnich strzałów w najważniejszych turniejach. Potwierdzeniem jego kwalifikacji jako super zmiennika był trzeci mecz z rzędu, w którym wszedł na boisko jako zmiennik i zdobył bramkę dla Holandii.

Jacobo: Musimy być bardziej precyzyjni

Cody Jacobo zdobywa wyrównującą bramkę dla Holandii w meczu z Polską

Holandia' prosto Cody’ego Jackpo„To był trudny mecz, trudny przeciwnik. Zdobyli bramkę jako pierwsi, więc sytuacja była nieco trudniejsza, ale stworzyliśmy wiele dobrych sytuacji. Musimy być bardziej celni. Ogólnie zagraliśmy dobry mecz.

„Musimy przeanalizować mecz i zobaczyć, gdzie możemy im bardziej zaszkodzić, a następnie przejść do następnego meczu. Myślę, że to jest siła naszego zespołu, mimo że niektórzy przegrywają po raz pierwszy”. [the younger players] „Wykonywać dobrze.”

Weghorst strzelił najszybszego gola holenderskiego rezerwowego w Mistrzostwach Europy, zdobywając zwycięskiego gola zaledwie 2 minuty i 18 sekund po wejściu na boisko z ławki.

Holandia prezydent Ronald Koeman: „Vout Weghorst był w stanie grać i wniósł wartość do zespołu. Ma inny sposób zachowania i tego właśnie potrzebowaliśmy”.

READ  Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć

„Po godzinie powinno być 4:1 na naszą korzyść. Graliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans. Polska drużyna była w stanie strzelić sobie bramkę, ale mieliśmy szczęście i strzeliliśmy drugiego gola.

„Mamy dobre cechy, a zespół spisał się dobrze. Po 60 minutach powinniśmy strzelić więcej goli. Cody Jacobo zagrał bardzo dobrze. Był niebezpieczny i powinniśmy częściej podawać mu piłkę”.

Statystyki: Historia meczu

Holenderska rozkosz – statystyki Opta

Wojciech Szczęsny broni na początku meczu i pozbawia Holendrów szansy na zdobycie gola
  • Cody Jacobo strzelił gola we wszystkich czterech meczach fazy grupowej dla Holandii na najważniejszych turniejach (cztery gole w Pucharze Świata/Mistrzostwach Europy), a teraz strzelił gola w swoim pierwszym starcie zarówno w Pucharze Świata, jak i Mistrzostwach Europy.
  • Wout Weeghorst strzelił najszybszego gola holenderskiego rezerwowego w Mistrzostwach Europy, zdobywając zwycięskiego gola zaledwie 2 minuty i 18 sekund po wejściu na boisko z ławki.
  • Holandia oddała 21 strzałów w stronę Polski – najwięcej w meczu z Danią w ważnym turnieju (Puchar Świata/Puchar Europy) od 2012 roku (32).
  • Od przegranej wszystkich trzech meczów na Euro 2012 Holandia pozostaje niepokonana w 10 kolejnych meczach fazy grupowej na najważniejszych turniejach (Puchar Świata/Puchar Europy), wygrywając dziewięć z nich (jeden remis).