Euro 2024 – Polska 1-2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst strzela zwycięskiego gola, a Cody Jacobo również trafia na bramkę | wiadomości piłkarskie

Euro 2024 – Polska 1-2 Holandia: Były napastnik Manchesteru United Wout Weghorst strzela zwycięskiego gola, a Cody Jacobo również trafia na bramkę |  wiadomości piłkarskie

Holandia przetrwała początkowy strach i pokonała w Hamburgu Polskę 2:1 w pierwszym meczu grupy D Euro 2024, gdy były napastnik Manchesteru United Foote Weghorst wszedł z ławki rezerwowych i swoim pierwszym kontaktem zdobył zwycięską bramkę w końcówce meczu.

Robert Lewandowski był nieobecny w reprezentacji Polski z powodu kontuzji uda, ale jego zastępca Adam Buksa wypełnił lukę i wyprowadził na prowadzenie zespół Michala Probersa (16) po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Zielińskiego.

Holandia, która zmarnowała już dobre okazje po trafieniach Tijaniego Reyndersa i Xaviego Simonsa, miała wyrównać, gdy po sześciu minutach Memphis Depay posłał piłkę nad poprzeczką, jednak przywróciła równowagę, gdy Cody Jakopo odbił się od stopy Wojciecha Szczęsnego (29) .

Była to pierwsza z pięciu prób wykonanych przez Jacopo w pierwszej połowie podczas niechlujnego występu – największa odnotowana próba (od 1980 r.) holenderskiego zawodnika w pierwszej połowie meczu o mistrzostwo Europy.

Cody Jacobo świętuje po wyrównaniu dla Holandii

Wiadomości zespołowe

• Buksa miał za zadanie poprowadzić atak Polski pod nieobecność talizmanu Lewandowskiego. 27-latek strzelił sześć goli w 18 meczach, a Kasper Urbański (19) zadebiutował na pozycji środkowego napastnika po swoim międzynarodowym debiucie w meczach towarzyskich na początku tego miesiąca.
  • Holenderska drużyna, która zmagała się z kontuzjami w środku pola, w roli rozgrywającego postawiła na stosunkowo niedoświadczonego Tijaniego Reyndersa, a za nim w sercu składu stał Joey Firman, jednak w wyborach trenera Ronalda Koemana nie było niespodzianek.

Polska potrzebowała przerwy, ale pokazała więcej ataku w drugiej połowie, gdy strzał Jakuba Kjuura odbił się od Nathana Ake i zmusił Barta Verbruggena do obrony, po czym strzał Piotra Zielińskiego z 20 metrów trafił do siatki po doskonałej akcji holenderskiego bramkarza .

To była żywiołowa polska drużyna, ale po tym, jak Denzel Dumfries oddał kolejny strzał obok dalekiego słupka, zmiennik Fighurst – wciąż zawodnik Burnley – strzelił zwycięskiego gola w ciągu pięciu minut od zejścia z ławki i przechwycił sprytne podanie prosto z boiska Dobra. Strzelił siódmego gola w ostatnich 11 meczach w drużynie Orange.

Bartosz Salamon walczy o piłkę z Memphisem Depayem

Polska nie poddała się i zmiennik Karol Świderski prawie wyrównał, gdy ten dośrodkował Jakuba Piotrowskiego, strzelił nisko w najbliższy słupek i podał do Verbruggena, po czym Piotrowski wpadł piłką do bocznej siatki, ale Holandia nie przestawała świętować dziesiątkom tysięcy kibiców kibiców Oranje na stadionie Volkspark w Hamburgu.

READ  NRL: Skrzydłowy Warriors, Edouard Causey, uderzony przez Steve’a Roacha za „udawanie kontuzji”

Wynik oznacza, że ​​Holandia prowadzi w grupie, wyprzedzając Francję, która w poniedziałek w Dusseldorfie zmierzy się z Austrią w drugim meczu rundy otwarcia.

Koeman zdaje sobie sprawę, że Holandia musi grać lepiej, aby zwyciężyć w grupie

Adam Buska cieszy się z główki Polski na prowadzeniu w meczu z Holandią
Adam Buska świętuje po zdobyciu głównego gola dla Polski w meczu z Holandią

Penn Grounds ze Sky Sports:

Współczesny futbol czasami unika potężnego napastnika, ale rezerwowy holenderskiej Premier League Wieghorst wszedł na boisko z ławki, aby uratować swój zespół przed niedzielną porażką i pokazać wartość pomocnika z instynktem zabójcy.

Nie było wątpliwości, że Holendrzy byli zespołem dominującym nad polską drużyną, która z radością usiadła i czekała na decydujące momenty. Jednak o wyniku decydują bramki i jeśli Holandia chce zajść daleko w turnieju, będzie musiała naostrzyć noże po występie, w którym zmarnowała tak wiele okazji w Hamburgu.

Reprezentacja Holandii rozpoczęła mecz dynamicznym trio atakującym w składzie Cody Jacobo, Memphis Depay i Xavi Simons, które zaprezentowało dobry występ i kreatywną interakcję, a także udało mu się przedrzeć przez polską obronę i stworzyć jedną okazję za drugą.

Memphis Depay pokonuje Nikolę Zalewskiego przy piłce

Zespół miał 64 procent posiadania piłki i oddał 20 celnych strzałów, ale z wyjątkiem odbitego strzału Jacobo w 29. minucie, który wyrównał wynik, okazje pojawiały się i znikały.

Gdy nadzieje Holandii na rozpoczęcie rozgrywek w Grupie D zwycięstwem zaczęły słabnąć, trener Ronald Koeman w 81. minucie zadzwonił do Weghorsta z ławki rezerwowych. Była to jedna z kilku zmian, jakie wprowadził, chcąc obrócić piłkę na korzyść drużyny.

Dwie minuty później Holandia objęła prowadzenie, gdy Weghorst wykorzystał podanie Nathana Ake i lewą nogą posłał piłkę do siatki przeciwnika.

Weghorst, który w barwach Holandii przegrał 2:0 z Argentyną na Mistrzostwach Świata w 2022 roku i strzelił dwa gole, swoje ostatnie trzy strzały oddał w najważniejszych turniejach. Był to trzeci mecz z rzędu, w którym wszedł na boisko z ławki rezerwowych i zdobył bramkę dla Holandii, potwierdzając jego doskonałe umiejętności.

Jacobo: Musimy podejść bardziej klinicznie

Cody Jacobo zdobywa wyrównującą bramkę dla Holandii w meczu z Polską

Holandia'prosto Cody’ego Jackpo„To był trudny mecz, trudny przeciwnik. Oni strzelili pierwsi, więc było trochę trudniej, ale stworzyliśmy wiele dobrych okazji, dobrych sytuacji. Musimy być bardziej skuteczni. Ogólnie zagraliśmy bardzo dobry mecz .” .

Musimy przeanalizować mecz i zobaczyć, gdzie możemy wyrządzić im więcej krzywdy, a następnie przenieść to na następny mecz. Myślę, że siła naszego zespołu leży w tym, że oni – mimo że dla niektórych jest to pierwszy raz w życiu [the younger players] „Wykonywać dobrze.”

Foot-Weeghorst świętuje po zapewnieniu Holandii prowadzenia 2:1 nad Polską
Weghorst strzelił najszybszego gola holenderskiego zmiennika w Mistrzostwach Europy, zdobywając zwycięskiego gola zaledwie dwie minuty i 18 sekund po wejściu na boisko z ławki.

Holandia prezydent Ronald Koeman: Dodał: „Foot-Weeghurst mógł grać i wniósł wartość dodaną do zespołu. Ma inny sposób zachowania i tego właśnie potrzebujemy”.

„Po godzinie powinno być 4:1 na naszą korzyść. Graliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wykorzystać okazji. Polska drużyna była bliska zdobycia bramki, ale mieliśmy szczęście i strzeliliśmy drugiego gola.

READ  Canelo Alvarez KOs Caleb Plant zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi średniej

„Mamy dobre cechy, zespół spisuje się dobrze. Po 60 minutach powinniśmy być w stanie zdobyć więcej punktów. Cody Jacobo grał bardzo dobrze. Był niebezpieczny i powinniśmy częściej podawać mu piłkę”.

Statystyki: Historia meczu

Dutch Delight – statystyki Opta

Wojciech Szczęsny zablokował wczesny strzał, uniemożliwiając Holendrom
Wojciech Szczęsny broni na początku meczu i pozbawia Holendrów szansy na zdobycie gola

• Cody Jacobo strzelił gola we wszystkich czterech startach w fazie grupowej dla Holandii w najważniejszych turniejach (cztery gole w Pucharze Świata/Mistrzostwach Europy), a teraz strzelił gola w swoich pierwszych występach w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy.
  • Wout Weghorst strzelił najszybszego gola rezerwowego dla Holandii w Mistrzostwach Europy, zdobywając zwycięskiego gola już po dwóch minutach i 18 sekundach od wejścia na boisko z ławki.
  • Holandia oddała 21 strzałów przeciwko Polsce, najwięcej w meczu dużego turnieju (Puchar Świata/Puchar Europy) od 2012 roku przeciwko Danii (32).
  • Od przegranej wszystkich trzech meczów na Euro 2012 Holandia pozostaje niepokonana w 10 kolejnych meczach fazy grupowej na najważniejszych turniejach (Puchar Świata/Puchar Europy), wygrywając dziewięć z nich (jeden remis).