Fidżi pokonuje Nową Zelandię w emocjonującym meczu otwarcia – FBC News

[Source: Fiji Rugby/Facebook]

Męska drużyna Fiji Airways pokonała Nową Zelandię 28:26 w pierwszym meczu z Nową Zelandią w Madrycie 7s.

Nowozelandczycy rozpoczęli mecz wcześnie, gdyż Moses Liu okradł obrońców Fidżi i już po minucie spotkania objął prowadzenie 7:0, po czym Tebaye Kok-Savage strzelił drugiego gola, pozostawiając drużynę Fidżi z uwagą.

Waisea Nacuqu wyprowadził piłkę do siatki po genialnym podaniu kapitana Ponipate Loganimasiego.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jednak Nowozelandczycy w dalszym ciągu pokazali swoją szybkość i odporność, strzelając trzeciego gola po strzale Sama Dixona, a Fidżi objęło prowadzenie 19-7 do przerwy.

Nasz zespół wrócił z mocą na drugą połowę, gdy Thierry Tamani pobiegł po zdobyciu luźnej piłki w pierwszej połowie i strzelił drugiego gola.

Louganimasi strzelił trzeciego gola w dziesiątej minucie, dając drużynie nadzieję.

Jednak Nowozelandczyk Job Weber odpowiedział udaną konwersją i objął prowadzenie 24-21.

Kapitan w dalszym ciągu wykorzystywał przestrzeń stworzoną przez dwukrotnego olimpijczyka Jerry'ego Tuai i zdobył 26 punktów, zanim Ioane Tepa po udanej konwersji zdobył bramkę i pokonał Nowozelandczyków.

W drugim meczu grupowym zmierzą się z Irlandią o 23:06, a w niedzielę o 1:48 zmierzą się z RPA.

Wszystkie te mecze można oglądać na żywo w kanale FBC TV.

READ  Covid-19: Wada w mojej przepustce szczepionkowej przedłuża datę ważności poza sześć miesięcy