Grecja rozpoczyna rozgrzewkę przed OQT od zwycięstwa nad Polską

Eurohoops.net

papagiannis-ethiniki

Grecja przez 30 minut mocno broniła się, pokonując Polskę

Przez zespół Eurohoops / [email protected]

Grecja pokonała Polskę 78:73 w pierwszym meczu na rozgrzewkę obu drużyn przed kwalifikacjami olimpijskimi.

George Papagiannis zdobył dla Grecji 12 punktów i cztery zbiórki w 15:14 minuty, po czym został zmuszony do opuszczenia gry w trzeciej kwarcie po celowym uderzeniu Olega Balcherovskiego w twarz podczas próby układania. Środkowy Fenerbahce zaczął krwawić po ataku i potrzebował szwów na brwi.

Vassilis Toliopoulos dodał 12 punktów, a Vassilis Charalambopoulos 11 dla Grecji, która zdominowała drugą kwartę 27-14. Do przerwy dominowali 46:41. Polska rozpoczęła mecz fenomenalnie, prowadząc 3:11 i 16:27 już w pierwszych minutach. Pod koniec pierwszej kwarty zanim przeciwnicy dogonili.

Na wynik 71–68 i 4:48 do końca Grecja odrobiła straty i utrzymała prowadzenie 7–0. W Grecji zabrakło Giannisa Antetokounmpo, kapitanów Kostasa Papanikolaou i Kostasa Antetokounmpo.

Dla Polski A.J. Dwucyfrowy wynik zdobyli Slaughter (17 punktów, 5 asyst), Igor Milicic (13 punktów, 12 zbiórek) i Balcerowski (11 punktów). Jeremy Sosson przespał mecz.

READ  Polska wybiera Babcock, Thyssenkrupp na projekt okrętu wojennego o wartości 2 miliardów dolarów