Holandia pokonała Polskę i zakończyła finały Ligi Narodów

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

WARSZAWA (Reuters) – Cody Jakbo strzelił wcześnie gola, a Stephen Bergwijn strzelił w czwartek Holandię 2:0 na wyjeździe z Polską i dał im punkt do wygrania grupy w Lidze Narodów.

Niepokonany Holender wygrał cztery ze swoich pięciu meczów w grupie D w lidze i ma trzy punkty przewagi nad Belgią, która pokonała Walię 2:1.

Holendrzy potrzebują tylko remisu u siebie z Belgią w Amsterdamie w niedzielę, aby zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznych czterozespołowych finałach Ligi Narodów.

Otwierający Jakbo w 13. minucie po krótkim podaniu na Narodoy, napastnik musiał tylko o cal wykorzystać perfekcyjne podanie Denzela Dumfriesa po przełamaniu polskiej obrony.

Bergwijn podwoił prowadzenie w 60. minucie, schodząc z lewej flanki, by zagrać sprytnie raz i dwa z rezerwowym Vincentem Janssenem i błyskotliwie trafił do siatki.

Holendrzy zasłużyli na to zwycięstwo, ponieważ ich agresywna gra regularnie pozbawiała Polskę posiadania piłki i pozwalała gościom dyktować tempo meczu.

Ale byłby inny scenariusz, gdyby polski rezerwowy Arkadiusz Milik nie spudłował w pierwszej połowie z bliskiej odległości dośrodkowaniem Przemysława Frankowskiego tuż po wejściu.

To była jedyna szansa dla Polaków, ale Milik w niewytłumaczalny sposób włożył wysiłek w pomoc Holendrom w osiągnięciu pierwszego czystego konta w siedmiu meczach w tym roku.

Holenderski trener Louis van Gaal był zaskoczony wyborem 38-letniego bramkarza Ajaxu Amsterdam Rimko Pasfera, co uczyniło go drugim najstarszym debiutantem w kraju po Sanderze Pushkerze, który miał prawie 40 lat, kiedy zdobył jedyny tytuł w bramce przeciwko Ghanie w Pucharze Świata w ciepłym świecie. Tak przyjazny w 2010 roku.

Van Gaal powiedział holenderskiej telewizji przed rozpoczęciem meczu, że był „zaintrygowany” tym, co Psphere może dodać do składu po dobrym początku sezonu z Ajaxem Amsterdam, ale bramkarz nie miał wiele do roboty.

READ  Podsumowanie i wyróżnienie Ukrainy 86-94 Polska na Eurobasket 2022 | 09/11/2022

Kapitan Holandii Virgil van Dijk powiedział, że Polska to trudna rywalizacja.

– Graliśmy dobrze i to było zasłużone zwycięstwo – powiedział.