Igrzyska Olimpijskie: 213 polskich sportowców wybranych do rywalizacji w Paryżu

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził w poniedziałek skład kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Paryżu Od 26 lipca do 11 sierpnia.

Urzędnicy powiedzieli dziennikarzom, że nadal możliwe są pewne wzmocnienia zespołu w ostatniej chwili.

Polskę reprezentować będą sportowcy startujący w kilku igrzyskach olimpijskich, w tym 65 zawodników lekkoatletycznych i 20 pływaków.

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk i koszykarz 3×3 Przemysław Zamoyski zostali noszącymi flagę polskiej delegacji podczas ceremonii otwarcia igrzysk.

Według prognozy dostawcy danych sportowych Gracenote, Polska ma szansę zdobyć 15 medali na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Polscy sportowcy zdobyli 14 medali – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych – z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r., co stanowi najlepszy wynik dla reprezentacji narodowej w tym stuleciu.

w Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio W 2016 roku Polska zdobyła 11 medali, dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku Reprezentacja Polski zdobyła 10 medali, trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych.