Indiana Pacers pokonali New York Knicks po serii remisów

INDIANAPOLIS — Rozwalenie drużyny gości w meczu play-off jest zjawiskiem powszechnym. W następstwie porażki Indiana Pacers 121:89 z New York Knicks w niedzielnym meczu najważniejsze jest to, czy była to aberracja, czy punkt zwrotny.

Plan gry drużyny Pacers stał się jasny podczas weekendowego awansu do drugiej rundy serii 2-2: zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zmęczyć rannych i wyczerpanych Knicks, koncentrując się głównie na Jalena Brunsona.

Oznacza to wywieranie na niego presji, gdy tylko otrzyma piłkę, niezależnie od tego, gdzie ona się znajduje na boisku. Oznaczało to umieszczenie większych i potężniejszych armat. Aarona NesmithaMusi rzucić wyzwanie sędziom, zmuszając Brunsona do znacznie większej fizycznej gry. Oznacza to wykorzystanie ich przewagi w głębi pola do szybkiej gry i próbę doprowadzenia Knicks do zmęczenia.

Na niedzielny wynik złożyło się wiele czynników. Pacers znakomicie uderzali piłką, trafiając 57% celnych strzałów i trafiając 14 rzutów za trzy punkty. Knicks wyglądali na ospałych i ospałych. Zwłaszcza strażnicy Donte DiVincenzoktóry w ciągu ostatnich pięciu kwartałów trafił zaledwie 3 z 17 trafień, gdy jego dobra passa dobiegła końca, oraz Josha Hartaktóry w niedzielę wreszcie przyznał, że czuje się wypalony po rozegraniu pierwszych 10 kwart serii bez przerwy.

„Mam być osobą energiczną w drużynie, a nic nie zrobiłem” – powiedział Hart, który miał tylko dwa punkty i trzy zbiórki. „Niczego nie oddałem. Wziąłem to na ramiona”.

Ale Brunson jest liderem Knicks i Pacers o tym wiedzą. Wygląda na to, że losy tej serii mogą zależeć od tego, czy Brunson, który zyskał reputację osoby, która potrafi sprostać wyzwaniu, zwłaszcza gdy ma wątpliwości, będzie w stanie to zrobić ponownie, ponieważ obecnie seria obejmuje mecze do trzech wygranych.

READ  Puchar Świata XXII: Oszałamiające aresztowanie Martina Gopetila nie wystarczyło na rozgrzewkę Black Cabs w Australii

„Kiedy stał się zawodnikiem, niewiele osób skakało tak jak on i myślę, że musimy zmusić go do pracy tak ciężko, jak to tylko możliwe i włożyć w to tyle energii, ile to możliwe. ” [as you can]– powiedział obrońca Pacers TJ McConnella, co jest częścią wysiłku. „Oczywiście to świetny zawodnik i musimy ciągle podnosić go na wysokość 34 metrów i starać się utrudniać mu życie”.

W ciągu ostatnich dwóch meczów Brunson trafiał 9 z 27 obok Nesmitha. W grze Brunsona było widać zmęczenie, nie wspominając o bólu prawej stopy, który pojawił się podczas drugiego meczu. W ciągu dwóch meczów w Indianie Brunson spudłował 10 skoczków w krótce. Ponadto, według śledzenia Spectrum II, Brunson skakał przy oddanych strzałach o 2,5 cala niżej niż jego średnia z całego sezonu.

W niedzielę zdobył 18 punktów, ale trafił zaledwie 6 z 17. W meczach 3 i 4 zdobył zaledwie 16 z 42 punktów w meczach 3 i 4 przeciwko agresywnemu Pacers w nowym stylu.

Brunson, podobnie jak jego styl i doktryna Knicks, odrzucił to założenie.

„Możemy porozmawiać o świeższych nogach, a ty możesz dać nam tyle litości, ile chcemy” – powiedział Bronson. „Tak, zawiedliśmy, ale teraz to nie ma znaczenia. Mamy to, co mamy i musimy z tym iść do przodu. … Nie ma wymówki. W ogóle nie ma wymówki. Jeśli przegramy, przegramy .” – Właśnie to było.

Strata Mitchella Robinsonateraz poza sezonem z powodu kontuzji kostki i OG AnunobyPoza dwoma ostatnimi meczami i prawdopodobnie piątym meczem z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego odniesionej w drugim meczu, drużyna Knicks zaczyna wykazywać oznaki zużycia.

Zespół Pacers szczególnie chciał to wykorzystać, ponieważ początek popołudnia oznaczał, że pomiędzy meczami 3. i 4. pozostało mniej niż 48 godzin. Po jednej kwarcie Pacers prowadzili 34-14, a Teresy Halliburton Zespół zaczął od dwóch rzutów za trzy punkty i zdobył 20 punktów.

READ  Gwiazda Bayernu Monachium Robert Lewandowski nagrywa

Indiana ostatecznie przed przerwą powiększyła prowadzenie aż do 30 punktów Pascala Siakama I Milesa Turnera Łącznie trafili 9 z 10, jadąc do kosza, a Knicks nie byli w stanie utrzymać się przed swoim zawodnikiem w obronie.

„Jesteśmy rozczarowani” – powiedział trener Knicks Tom Thibodeau. „Rzecz w tym, że nie możemy mieć kaca, musimy to naprawić i musimy przyjść z wolą i determinacją, aby zareagować na to, co się stało. Ten zespół reagował przez cały rok, więc tego właśnie oczekujemy”. „Musimy włożyć dużo pracy i być gotowi do działania”.

Thibodeau wycofał się z gry pod koniec trzeciej kwarty, próbując dać drużynie Knicks trochę odpocząć przed wtorkowym meczem numer 5. Po tym, jak trener rozmawiał z drużyną po ostatniej syrenie, obrońca Knicks Milesa McBride’a Powiedział, że niektórzy liderzy zespołów rozmawiali z salą o konieczności powrotu na piąty mecz.

„Rozmawialiśmy już o tym, jak rozwiązać ten problem” – powiedział McBride, który wyszedł z kryzysu i zdobył 16 punktów. „Wrócimy więc znacznie lepsi.”

Pacers nie przegrali na własnym boisku od 18 marca, czyli od 10 meczów z rzędu, w tym 5:0 w fazie play-off. The Knicks, którzy mają obecnie zaledwie 13-16 lat, kiedy Anunoby nie gra w tym sezonie, nadają wtorkowy mecz w Madison Square Garden jeszcze bardziej pilny charakter.

„Nowy Jork to zespół, który pokazał, że ma niezłomną wolę rywalizacji i wzniesienia się ponad wszystko, czego ludzie mówią, że nie jest w stanie zrobić” – powiedział trener Pacers Rick Carlisle. „Widzieliśmy to przez cały sezon. Widzieliśmy to w tej serii. Wierzymy w to, więc musimy się na nas skupić.… Wszystko będzie w sytuacji, w której twoje ręce będą całkowicie pełny.”