Niemcy i Polska zdobyły brąz

Pomimo najlepszych starań Niemcy i Holandia walczyły o brązowe medale na Mistrzostwach Drużyn Mieszanych Kadetów 2024, tracąc miejsce w finale.

Konstantin DISTEL (-81kg/GER), Xanne VAN LIJF (+63kg/NED), Dwayne KOREVAAR (+81kg/NED), Charlotte NETTESHEIM (-48kg/GER), Demetre MAKALATIYA (-60kg/NED), jeden ostatni punkt dla wymagane Niemcy. Sarah-Damar Wolsfeld (GER) miała wsparcie swojego zespołu, któremu do zwycięstwa potrzebowała jeszcze tylko jednego punktu, ale holenderska drużyna wyrównała, mając nadzieję, że Kaya PANNEGIETER (NED) doprowadzi ich do remisu 3:3. Na 33 sekundy przed końcem Wollsfield uderzył Uchi Matą, a Pannekitter prawie wkroczył do akcji z Ko Uchi Kari, pokonując Waję Aari. Bardzo dobrze zarządzał meczem i utrzymał przeciwnika w zwycięstwie Niemiec.

Demeter Mahaladea (GER) © Kawa Juan

Szczególnym wyróżnieniem w tej rundzie był Nettesheim z Niemiec, aktualny mistrz Europy w kadetach do 48 kg, który zdobył złoty wynik w wyczerpujące sześć minut i 45 sekund.

Na pobliskim tatami mieszana drużyna Gruzji i odnosząca większe sukcesy drużyna indywidualna, Polska, stoczyły ciężki mecz.

Punkty dla obu drużyn zdobyli; Saba SONGULASHVILI (-81kg/GEO), Zuzanna BANASZEWSKA (+63kg/POL), Giorgi GELASHVILI (+81kg/GEO), Barbara TWAROSWKA (-48kg/POL) i Jakub KUROWSKI (-60kgI). Do zdobycia ostatniego punktu srebrnego medalisty w wadze do 60 kg Krowskiego Polsce brakowało jeszcze tylko jednego punktu, aby zdobyć brązowy medal.

Zespół Polska © Kawa Juan

Presja była pod presją Hanny ZAITSEVY (POL), która w tym tygodniu o włos nie zdobyła indywidualnego brązowego medalu w kategorii -63 kg. Na dwie i pół minuty przed końcem wydawało się, że jest to bardzo odległe i Mariam Natlauri (Geo) wyrównała wynik, strzelając własnego gola. Gdy na zegarze pozostało zaledwie 15 sekund, niszczycielskie kopnięcie Zaitsevy zapewniło Polsce medal i rozpoczęło się wielkie świętowanie!