Premier złożył hołd polskim sportowcom biorącym udział w Igrzyskach Paraolimpijskich

Na czwartkowym spotkaniu w Warszawie Tusk podziękował sportowcom za udział i dobry występ w imprezie Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024.

Reprezentacja Polski zdobyła na igrzyskach 23 medale – osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych, co plasuje ją na 16. miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej.

Polscy sportowcy na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich Paryż 2024 zdobyli 23 medale, w tym osiem złotych, co Odbyło się od 28 sierpnia do 8 września. Zdjęcia: PAP/Polski Komitet Paralimpijski (PKPar)

„Wszystko jest do osiągnięcia”: Premier

„Jesteście dumnymi przedstawicielami polskiego sportu i źródłem międzynarodowej dumy” – powiedział Tusk podczas spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W rozmowie ze sportowcami dodał: „Daliście wyjątkowy przykład nie tylko osobom niepełnosprawnym – dla których jesteście nieocenieni – ale także tym, którzy mogą wątpić w swoje umiejętności, mimo że znajdują się w szczęśliwszej sytuacji, gdy ludzie was widzą , zdają sobie sprawę, że nie ma przeszkody nie do pokonania i wszystko można osiągnąć.”

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu składała się z 84 zawodników – 43 mężczyzn i 41 kobiet. Rywalizowali w 15 dyscyplinach sportowych, w tym w lekkoatletyce, pływaniu, tenisie stołowym, podnoszeniu ciężarów i kajakarstwie.

MSurowe z 4400 EGPW zawodach wzięli udział zawodnicy z całego świata Globalny multisport To się stało We Francji, która świętowała talenty sportowe sportowców z różnymi niepełnosprawnościami.

READ  Dowiedz się, kiedy odbędzie się mecz i obejrzyj transmisję na żywo w Indiach

Polska reprezentacja zdobyła 24 medale – siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych – zajmując w klasyfikacji generalnej 17. miejsce. Zaszeregowanie W 2020 r POlimpiada W Tokio.

Polska zdobyła 39 medali i zajęła 10. miejsce w tabeli medalowej Igrzysk Olimpijskich 2016. POlimpiada W Rio de Janeiro.

Następne Letnie Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w Los Angeles w 2028 roku.