Spóźniony rzut karny Sama Gilberta daje Highlanders decydujące zwycięstwo 20:17 nad Rebeliantami

Stadion Forsyth-Barr, Dunedin: Highlanders 20 (Connor Garden-Bashop 13 minut próby, Ethan DeGroot 30 minut próby; Sam Gilbert 2 oszustwa, 2 długopisy) Buntownik 17 (Richard Hardwicke spróbuj 22 min, Stacy Ellie spróbuj 54 min; Reese Hodge 2 con, długopis). HT: 14-7

żółta karta: Jordan Ulysses (Rebelianci), 70 minut

Sezon Highlanders jest ożywiony przez najwęższe marginesy, a oni mają za to zamrożone żyły Sama Gilberta.

Asystenci, którzy w sobotę grali na 12. miejscu, odzyskali dwa kluczowe rzuty karne w ostatnich 10 minutach – drugi po sygnale – dając góralom szansę na awans do czołowej ósemki.

Jednak będą potrzebować znacznej poprawy, aby pokonać The Reds w następny piątek po ciężkim, pełnym błędów wysiłku.

Rebelianci w końcu zapłacili cenę za swoją błędną dyscyplinę, wysyłając zastępczą prostytutkę Jordana Ulisa do pudełka grzechów na wczesny atak na Conor Garden-Pashop na 10 minut przed końcem, gdy goście prowadzili 17-14.

Jamesowi Lintgesowi odmówiono czegoś, co wyglądało na pewną zwycięską ofertę, kiedy Rebelianci numer 15, Andrew Kellaway, zatrzymali go za linią w 75. minucie.

Ale Highlanders otrzymali ostatnią szansę, gdy Rebelianci – którzy przez cały dzień przewodzili Upadkowi – kilka razy zmarnowali piłkę, dając Gilbertowi swoją szansę.

Górale cieszyli się dużym posiadaniem piłki i terytorium, ale wielokrotnie nie wykorzystywali okazji z 22 metrów rebeliantów.

Próba Gilberta została odrzucona w ciągu trzech minut, mimo że piłka pojawiła się na linii bramkowej. Po konsultacji z powtórką sędzia Paul Williams podtrzymał swoją decyzję na boisku, aby nie próbować.

Być może szczęście opuściło górali, ale ich umiejętności pod presją ponownie zostały zakwestionowane – temat powracający w tym sezonie.

Było to widać, gdy w pierwszej połowie próbowali kontratakować z głębi, a nr 13 Vitoli Baia rzucił podanie ze szpitala do Jonaha Lowe’a, który stracił piłkę w kontakcie.

READ  Polska legenda Jerzy Skolimowski powraca z nową wersją Madcapa Bryssona

Wkrótce potem Freddie Burns z numerem 10 rzucił płaskie podanie, gdy Highlanders walczyli o oczyszczenie swoich linii i zostali ukarani, gdy Richard Hardwicke uderzył gości.

Próby Connora Gardena-Pashopa i Ethana de Groota dały Highlanders prowadzenie 14-7 w pierwszej połowie – de Groot wyglądał, jakby przekroczył linię, tylko Williams go przegapił – ale błędy i niemożność pokonania pierwszego obrońcy oznaczało, że ze strony gospodarzy brakowało płynności w ataku.

Shannon Frizzell wystąpi w sobotę w obronie Rebeliantów na stadionie Forsyth-Barr.

Joe Allison/Getty Images

Rebelianci, którzy nie trafili pierwszego wyboru nr 10 Cartera Gordona, nie zrobili wiele w niezapomnianych pierwszych 40 minutach usianych błędami.

Sytuacja górali nie poprawiła się w drugiej połowie, a ich brak różnorodności w ataku pozwolił Rebeliantom na pewny awans w obronie, aby rozbić noszącego piłkę i spowolnić górali.

Wielka chwila

To musi być kara Gilberta. Rzadko brakowało go przez cały sezon, odnosząc sukces, gdy był najbardziej potrzebny.

najlepszy gracz

Shaun Withey kontynuował swój znakomity sezon z dużą ilością pracy po obu stronach piłki, Aaron Smith ostro podał, Billy Harmon mocno uderzył w linię, a Ethan De Groot był twarzą w twarz. Jednak Shannon Frizzell wyróżniał się w śluzie, niosąc ciężko i kilkakrotnie zakłócając linię Rebeliantów.

Ocena meczu

6/10. Czasami trudno było patrzeć, jak dwie drużyny na dole tabeli walczyły o nokauty. Późny dramat sprawił, że było ciekawie, ale brakowało jakości.

Wielkie zdjęcie

The Highlanders grają z The Reds w następny piątek w pożegnalnym meczu u siebie Aarona Smitha w koszulce Highlanders (All Blacks grają z Wallabies w Dunedin w sierpniu). Zasługuje na dobre pożegnanie, a Highlanders potrzebują kolejnego zwycięstwa, aby podtrzymać nadzieje na finały.