Szkocja 2-3 Polska: Kara za doliczony czas powoduje, że Szkoci przegrywają w pierwszym meczu Ligi Narodów | Wiadomości piłkarskie

Po rzucie karnym za doliczony czas gry Szkocja poniosła bolesną porażkę z Polską w końcówce meczu po porywającym występie w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA.

Podopieczni Steve'a Clarke'a byli zdeterminowani, aby odrobić rozczarowujące Euro 2024, kiedy po raz pierwszy wrócili do gry.

Jednak to Polska szybko objęła prowadzenie po bramce Sebastiana Szymańskiego, a Robert Lewandowski podwoił prowadzenie po tym, jak Scott McTominay nie wyrównał po zagraniu piłki ręką.

obraz:
Szkot Grant Hanley blokuje polskiego zawodnika Nikolę Zalewskiego

Gospodarze podnieśli się po przerwie, a Billy Gilmour trafił do siatki, po czym McTominay wyrównał kilka minut po swoich międzynarodowych debiutach Ben Doak i Ryan Gould.

Jednak po ataku Granta Hanleya w końcówce meczu Nikola Zalewski strzelił drugi rzut karny dla Polski w 97. minucie i opuścił drużynę Clarke'a bez zwycięstwa od pięciu meczów.

Szkocja uda się teraz do Lizbony, aby w niedzielę zmierzyć się z Portugalią, a Polska uda się do Chorwacji.

Problemy Szkotów trwają

Szkot Grant Hanley wygląda na przygnębionego po tym, jak nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce meczu dla Polski.
obraz:

Gospodarze rozpoczęli dobrze mecz, a już po dwóch minutach McTominay posłał pełną nadziei piłkę w pole karne dla Dykes, jednak napastnik Birmingham miał za dużo piłki.

Polska objęła prowadzenie sześć minut później, gdy Kenny McLean stracił piłkę, co pozwoliło Szymańskiemu wysunąć się do przodu po niskim strzale z 25 jardów, który odbił się od wewnętrznej strony słupka.

Wynik na Hampden Park otworzył Sebastian Szymański
obraz:

Wydawało się, że Szkocja będzie w stanie udzielić natychmiastowej odpowiedzi, ale Robertson nie wykorzystał rzutu wolnego, po czym McTominay posłał Ryana Christiego nad poprzeczkę.

Następnie McTominay myślał, że wyrównał, gdy umieścił piłkę w siatce po tym, jak Marcin Bulka zablokował mu głowę, ale sędzia asystent wideo wykluczył to w przypadku piłki ręcznej.

Bramka Scotta McTominaya nie została uznana ze względu na spalonego
obraz:

Gospodarze nadal dominowali. Christie oddał strzał szeroko, a niskie dośrodkowanie McTominaya zostało wyczyszczone, zanim jakikolwiek atakujący napastnik zdążył wykorzystać.

READ  Pantery podobno odrzuciły dwa typy w pierwszej rundzie dla Briana Burnsa

Następnie Dykes trafił w dośrodkowanie Christiego w tylny słupek, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Niezdarna akcja Ralstona sprawiła, że ​​Polska przed przerwą podwoiła prowadzenie z rzutu karnego.

Robert Lewandowski podwoił prowadzenie Polski
obraz:

Celtycki obrońca Nikola Zalewski został powalony w pole karne, a Lewandowski nie popełnił błędu, wysyłając Angusa Gunna w złą stronę i zdobywając 84. gola w międzynarodowym meczu.

Szkocja odpowiedziała, a Gilmour cofnął piłkę tuż po wznowieniu gry, po czym oddał niski strzał przez morze ciał po tym, jak Dykes uniknął strzału.

Szkot Billy Gilmour świętuje zdobycie zwycięskiego gola przeciwko Polsce 2:1
obraz:

Armia Tartan odzyskała głos i odczuła ulgę, gdy strzał Szymańskiego minął słupek, po czym Szkocja ponownie zagroziła, gdy Polka zaprzeczyła McTominaya.

Dykes dostał jeszcze jedną szansę przed odejściem, podczas gdy Steve Clarke wprowadził zmiany. Doak i Gauld zadebiutowali, a pojawił się także napastnik Hearts Lawrence Shankland.

Doak natychmiast wyprowadził piłkę na boisko i wyrównał dla Szkocji, wrzucając piłkę w pole karne i odnajdując Ralstona, który podał piłkę do McTominaya, który wbił nogę w siatkę.

Jednak wiwaty drużyny Tartan Army zamieniły się w łzy w doliczonym czasie gry, gdy Hanley powalił Zalewskiego w polu karnym.

Roma nie zrobił nic złego, poprowadził Polskę do zwycięstwa, pozostawiając Szkotów z zaledwie jednym zwycięstwem w 13 meczach.

Clarke patrzy na pozytywne strony pomimo kosztownych błędów

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Trener Szkocji Steve Clarke chętnie dopatrywał się pozytywów po porażce z Polską w dogrywce w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA.

Szkocja szef Steve’a Clarka:

Jeśli popełnisz błędy na tym poziomie, zostaniesz ukarany, a my zostaliśmy surowo ukarani za błędy w grze.

„Myślę, że jeśli przeanalizuję występ, powinienem być zadowolony, co stanowi niewielką pociechę dla głównego trenera.

READ  Co się dzieje w Brimbanku | Brimbank i północny zachód

„Wiedzieliśmy, że system, w jakim gra Polska, spowoduje dla nas jeden lub dwa problemy, których normalnie byśmy nie mieli, ale myślę, że dobrze sobie z tym poradziliśmy. Forma zespołu była dobra, nastawienie i energia zawodników świetnie, ale jeśli popełnisz małe błędy na tym poziomie, zostaniesz ukarany.

„Myślę, że tak [Ryan Gauld and Ben Doak] Wniosła energię do gry, gdy gra się otworzyła. Myślę, że wszystkie zmiany dały dobry efekt.

Musimy dalej ciężko pracować, to jedyne, co możemy zrobić i prosimy graczy o więcej, aby nie popełniali tych błędów, mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości.

„Jeśli chcesz tylko zgłosić wynik, jest on negatywny i rozczarowujący dla wszystkich. Jeśli chcesz obiektywnie spojrzeć na występ, jest wiele dobrych rzeczy, z którymi możemy posunąć się do przodu”.

„Oczywiście jest kilka rzeczy, które musimy usunąć z naszej gry i właśnie nad tym musimy się zastanowić.

„Jestem rozczarowany z powodu zawodników, ponieważ czułem, że ich wysiłki zasłużyły na co najmniej jeden punkt w meczu”.