Ugandyjczyk Sebatindera jest lepszy od swojego polskiego rywala

Jeśli chodzi o ogólne wyniki, Joseph Sebatindera zwyciężył 7:1 z Polską po tym, jak dziewięcioletni geniusz Ugandy pokonał siedmiu przeciwników z Polski, przegrywając tylko z jednym na trwających Mistrzostwach Świata Juniorów w tenisie stołowym we Władysławwie w Polsce.

W środę Sibatindera, jedyny afrykański zawodnik turnieju, pokonał czterech polskich zawodników 3:0 i zwyciężył w swojej grupie w kategorii gry pojedynczej chłopców do lat 13.

W czwartek w ćwierćfinale piąty Polak Jakub Turecki musiał zostać zatrzymany 3:1 (11-9, 6-11, 11-9, 11-5).

Teraz w piątek w grze pojedynczej chłopców do lat 11 Sebatendera powtórzył swoją dominację nad miejscowymi zawodnikami, pokonując Caspiana Borica 3:0 (11-3, 11-4, 11-2) i Christopha Atlasa 3:0 (11-3, 11-5, 11-3) i Jeremy Witkowski 3-0 (11-5, 11-5, 11-1), wszyscy z Polski, zajmujący pierwsze miejsce w grupie A.

W sobotę Sibatindera, pierwszy mistrz świata w tenisie stołowym z Ugandy, będzie potrzebował tej finezji, aby w ćwierćfinale zmierzyć się z innym Polakiem, Miłoszem Grochulskim.

Z Polski Sibatendera i jego trener Alvin Katumba wezmą udział w obozie szkoleniowym wysokiego szczebla w Halmstad w Szwecji przed wyruszeniem na Mistrzostwa WTT w Helsingborgu. Ich ostatnim przystankiem będzie Sandefjord w Norwegii w połowie czerwca, gdzie odbędą się kolejne mistrzostwa WTT Youth Contender Championship.