Zawodnik Uniwersytetu w Edynburgu zapewnił sobie zwycięstwo z Polską

Reprezentantki Szkocji do lat 21 kobiet zwyciężyły 2:1 w finale Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie II w Konyi w Turcji, a także osiągnęły inny wynik.

Zespół Tartan Hearts zmierzy się z gospodarzami w ostatnim meczu bilardowym w piątek i będzie chciał utrzymać dobrą passę i utrzymać 100% rekordu przed finałem.

Podopieczni trenera Szkocji Jimmy'ego Culnane'a zdominowali pierwsze wymiany, ale Polska wyszła do przodu, a Hannah Wochna minęła bramkarza i otworzyła wynik.

Minutę później Szkocja wyrównała. Mhairi Low (Loughborough University) z rzutu karnego, który wykonał rzut karny z rzutu rożnego z drużyny Durham University, zdobył bramkę na 1-1.

Szkocja objęła prowadzenie na początku drugiej kwarty. Płynne zagranie Katie Brett (Uniwersytet w Edynburgu), Kateriny Nellie (Uddingston) i Avy Findlay (Uniwersytet w Edynburgu) sprawiło, że Findlay zakończył spotkanie 2-1 mocnym uderzeniem z niskiej odległości.

Szkocja zdominowała drugą połowę, a zawodnik Uniwersytetu w Edynburgu Neave Halliday był silny w obronie. Dobrze poruszała się z piłką, a Zara Kennedy (Uniwersytet w Edynburgu) i Ava Smith (Uniwersytet w Edynburgu) zapewniły kilka zwycięstw piłką w obszarach ataku, dzięki czemu Szkocja utrzymała się tam, gdzie chciała.

Tymczasem reprezentanci Szkocji do lat 21 strzelili dwa gole w ćwierćfinale zremisowanym z Walią 3:3 w starciu EuroHockey Challenge II B w Lozannie w Szwajcarii.

Na zdjęciu: Jimmy Culnane podczas niedawnej sesji treningowej kobiet w Szkocji w Beffermill. Zdjęcie Nigela Duncana

Doświadczony dziennikarz zajmujący się wiadomościami, biznesem, sztuką, sportem i podróżami. Krytyk kulinarny i redaktor naczelny uznanego portalu o jedzeniu i podróżach. Redaktor magazynu o nakładzie do 200 000 egzemplarzy i dyrektor zarządzający firmy PR/marketingowej o długiej tradycji, mającej w CV szereg znaczących klientów. Były wykładowca ds. komunikacji na szkockim uniwersytecie i ekspert ds. mediów społecznościowych dla wielu odnoszących sukcesy i prężnych MŚP.